Świętujmy 100-lecie Niepodległości Polski

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji 100. rocznicy
Odzyskania Niepodległości

Dzień Niepodległości 11 listopada to jedno z naszych najważniejszych świąt narodowych. Upamiętnia ono wydarzenia z 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości i z tej okazji możemy spodziewać się wyjątkowego programu obchodów 11 listopada. Główne obchody Święta Niepodległości w Polsce będą odbywać się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W uroczystościach tych wezmą udział najwyższe władze państwowe. W wielu miastach będą organizowane także koncerty patriotyczne, wykłady, inscenizacje historyczne, parady uliczne czy biegi niepodległości.

W związku z przypadającą 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Zatem również w szkołach będą odbywać się akademie, apele, przedstawienia, inscenizacje teatralne, czy montaże słowno-muzyczne upamiętniające to wydarzenie, ale także budujące tożsamość narodową u uczniów i kształtujące ich postawy patriotyczne.  

Niniejsze bibliografie zawierają pomysły na upamiętnienie i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem, a także utrwaleniem polskiej niepodległości.

Mamy nadzieję, że zachęcą one do radosnego świętowania stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości!

11 LISTOPADA 1918 – ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI. Materiały repertuarowe

11 LISTOPADA 1918 – ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI. Zestawienie bibliograficzne

„…JAKI ZNAK TWÓJ – ORZEŁ BIAŁY…”. Emblematy wojsk polskich w XX w. Zestawienie bibliograficzne

UZBROJENIE ŻOŁNIERZY POLSKICH W XX WIEKU. Zestawienie bibliograficzne

Reklamy