Warsztaty „Małopolska. cztery pory dzieci”

23.11.2015r.

Warsztaty „Małopolska. Cztery pory dzieci”

17 listopada 2015 r., już po raz trzeci, nasza Biblioteka wspólnie z samorządem Województwa Małopolskiego – w ramach projektu z zakresu wsparcia wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego – zorganizowała spotkanie nauczycieli z autorami książek z serii „Mała Polska. Cztery Pory Dzieci” Anną Kaszubą-Dębską oraz Łukaszem Dębskim. Na warsztatach zaprezentowano przykładowe zabawy, ćwiczenia oraz metody pracy z wykorzystaniem czwartej części książki „Jesień”. Oprócz promocji walorów edukacyjnych i kulturowych Małopolski, przeprowadzone warsztaty okazały się wsparciem kreatywności nauczycielek, które wyreżyserowały i brawurowo odegrały sceny z jesiennego teatrzyku „Sprawa wagi państwowej” (w wykonanych przez siebie kostiumach).


29.11.2014

Warsztaty po raz drugi

28 listopada 2014 r. nasza Biblioteka wspólnie z samorządem Województwa Małopolskiego zorganizowała – już po raz drugi – spotkanie z Anną Kaszubą Dębską i Łukaszem Dębskim, autorami książek z serii „Małopolska. Cztery pory dzieci”. Publikacje te, to miniprzewodniki po Małopolsce stworzone na podstawie pór roku, kalendarza wydarzeń i świąt związanych z naszym regionem przeznaczone dla rodziców, nauczycieli oraz dzieci.
Spotkanie połączone z warsztatami dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego miało celu wspieranie kreatywności nauczycieli poprzez zaprezentowanie przykładowych zabaw, ćwiczeń oraz metod pracy z wykorzystaniem książki „Małopolska – Cztery pory dzieci. Wiosna” oraz promocję walorów edukacyjnych i kulturowych Małopolski.
Po zakończeniu spotkania każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach oraz książkę z broszurą edukacyjną, zawierającą propozycje jak wykorzystać bogactwo historyczne i kulturowe regionu w procesie wychowawczym dziecka.


25.10.2013

Warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego

Samorząd Województwa Małopolskiego realizuje projekt z zakresu wsparcia wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. W ramach tego działania zostały wydane książki „Lato” i „Zima” z serii pn. „Małopolska – Cztery pory dzieci”. Seria ta obecnie składa się z dwóch pozycji „Lato” i „Zima” przeznaczonych dla rodziców, nauczycieli i dzieci, stworzonych na podstawie pór roku, kalendarza wydarzeń i świąt związanych z Małopolską. Wydawnictwa zawierają propozycje jak wykorzystać bogactwo historyczne i kulturowe Regionu w procesie wychowawczym dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli, serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami powyższych książek Anną Kaszubą Dębską oraz Łukaszem Dębskim, połączone z warsztatami dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Spotkanie ma celu wsparcie kreatywności nauczycieli poprzez zaprezentowanie przykładowych zabaw, ćwiczeń oraz metod pracy z wykorzystaniem książki „Małopolska – Cztery pory dzieci” oraz promocję walorów edukacyjnych i kulturowych Małopolski. Spotkanie dla nauczycieli powiatu oświęcimskiego odbędzie się w naszej Bibliotece 21 listopada 2013 r. o godz. 16.00. Warsztaty są bezpłatne. Dla każdego uczestnika spotkania przewidziany jest pakiet edukacyjny do pracy z dziećmi: „Małopolska – Cztery pory dzieci” ” Lato” i „Zima” (książka i broszura) oraz zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach.

Reklamy