Wystawy

2018

8.01.2018 r.

ROK PRAW KOBIET

Rok 2018 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Praw Kobiet. Ma to związek z przypadającą w tym roku 100. rocznicą przyznania Polkom praw wyborczych. Uchwała przypomina, że 28 listopada 1918 r. Józef Piłsudski podpisał dekret o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego. Określono w nim, że wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel państwa bez względu na płeć. Ponadto do Sejmu mogli być wybierani wszyscy obywatele i obywatelki państwa posiadający czynne prawo wyborcze.

Ustanowieniem roku 2018 Rokiem Praw Kobiet Sejm RP wyraził uznanie dla pierwszych parlamentarzystek: Gabrieli Balickiej, Jadwigi Dziubińskiej, Ireny Kosmowskiej, Marii Moczydłowskiej, Zofii Moraczewskiej, Anny Piaseckiej, Zofii Sokolnickiej i Franciszki Wilczkowiakowej oraz wszystkich orędowniczek walki o równouprawnienie.

Z tej okazji przygotowałyśmy wystawę
poświęconą kobietom walczącym o swoje prawa.


2017

20.11.2017 r.

ROK JOSEPHA CONRADA

Z okazji przypadającej 3 grudnia 2017 r. 160. rocznicy urodzin Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego i ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem Josepha Conrada, przygotowałyśmy wystawę poświęconą jego życiu i twórczości.

Jak napisano w uchwale, w swoich powieściach Conrad „pokazał wizję Europy bez granic oraz uczynił polskość dobrem powszechnym”. Conrad-Korzeniowski był synem „polskich patriotów, zesłańców syberyjskich”, pisarzem zasłużonym dla kultury polskiej i światowej. Podkreślono, że dzięki swojemu dorobkowi literackiemu „zajmuje niekwestionowaną pozycję klasyka literatury nowoczesnej, który zmienił oblicze prozy powieściowej”.

Zapraszamy do wypożyczania posiadanych przez Bibliotekę utworów Conrada, jak również książek o nim i jego twórczości.


28.04.2017 r.

2017 ROK RZEKI WISŁY

Do końca października 2017 r. można było w naszej wypożyczalni oglądać wystawkę poświęconą Wiśle – „królowej polskich rzek”, a także zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi obszaru Doliny Górnej Wisły w rejonie Oświęcimia.


2016

6.09.2016

POZNAJ SWÓJ REGION

Zachęcamy wszystkich do podnoszenia poziomu wiedzy na temat naszego regionu. Na wystawce „Poznaj swój region” przedstawiliśmy naszą Małą Ojczyznę – Małopolskę.

Na wystawie znajdowały się najważniejsze informacje o: położeniu geograficznym, klimacie, parkach narodowych i krajobrazowych, lasach, okręgach przemysłowych i surowcach mineralnych w województwie małopolskim. Na mapkach zaprezentowano tradycje małopolskie w wybranych miejscach, obiekty UNESCO, zamki, uzdrowiska, sanktuaria i miejsca kultu oraz szlak architektury drewnianej.


13.05.2016 r.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Tegoroczne hasło TYGODNIA BIBLIOTEK brzmiało „Biblioteka inspiruje”. Zobaczcie jak warsztaty o Muminkach przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Jawiszowicach ZAINSPIROWAŁY uczniów klas III – w Wypożyczalni można było oglądać „projekty torebek dla Mamusi Muminka” wykonane przez uczniów.


2015

15.05.2015

200. ROCZNICA URODZIN KS. JANA BOSKO

Rok 2015 w Oświęcimiu został ogłoszony Rokiem św. Jana Bosko – Patrona naszego miasta. Główne uroczystości będą miały miejsce w sierpniu w Zakładzie Salezjańskim w Oświęcimiu. Z wydarzeniem tym łączy się również 200. rocznica urodzin księdza Bosko oraz 100. rocznica działalności Oratorium im. ks. Bosko przy parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Z tej okazji w naszej Bibliotece można było obejrzeć  wystawę poświęconą działalności księży Salezjanów w Oświęcimiu.


8.05.2015r.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2015

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmiało „Wybieram bibliotekę”. Aby dowiedzieć się, jak dzieci postrzegają bibliotekę, zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Oświęcimiu.

Nauczycieli-bibliotekarzy szkół powiatu oświęcimskiego zaprosiliśmy natomiast na szkolenie w zakresie tworzenia prezentacji multimedialnych online w programie Prezi.


2014

10.10.2014

100. ROCZNICA I WOJNY ŚWIATOWEJ

W 2014 roku minęło 100 lat od wybuchu I wojny światowej, która przyniosła wielkie zmiany w Europie i na świecie. Pretekstem do wybuchu wojny było zabójstwo austriackiego następcy tronu, arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie 28 czerwca 1914 r. W konflikcie zbrojnym udział wzięły 33 państwa, a ponad 17 milionów ludzi straciło życie.
Walki trwały nie tylko w Europie, ale także na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji Wschodniej. Nazwano ją Wielką Wojną, ponieważ w przeciwieństwie do dotychczasowych konfliktów lokalnych miała charakter globalny.
Koniec wojny w 1918 r. przyniósł rozpad monarchii austro-węgierskiej, Polska odzyskała niepodległość, a Niemcy, Turcja, Austria i Rosja stały się republikami, podobnie jak większość krajów Nowej Europy. Dokonano także nowego podziału kolonii i wytyczono nowe granice w Azji i Afryce.
W związku z przypadającą 100. rocznicą wybuchu I wojny światowej Biblioteka zorganizowała wystawę tematyczną poświęconą wydarzeniom z lat 1914-1918. Przedstawia ona działania wojenne i ważniejsze bitwy Wielkiej Wojny, historię Legionów Polskich, a także samego Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Szczególnie jednak zapraszamy do oglądania zdjęć Oświęcimia z tego okresu. Ekspozycja, dzięki archiwalnym fotografiom i dokumentom pochodzącym ze zbiorów znanego kolekcjonera p. Łukasza Szymańskiego, przybliży także sylwetki oświęcimskich legionistów oraz ich Wodza, który w lutym 1915 r. złożył wizytę w naszym mieście.


27.03.2014

ROK 2014 ROKIEM JANA KARSKIEGO

W tym roku przypada setna rocznica urodzin Jana Karskiego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Ustanowienie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2014 Rokiem Karskiego ma na celu upowszechnianie wiedzy o historii i wartościach, które reprezentował. Jan Karski jest bohaterem ludzkości, a jego dziedzictwo ma niezwykłe znaczenie dla ludzi w Polsce i na świecie. Z okazji Roku Karskiego nasza Biblioteka zorganizowała wystawę, na której można zapoznać się z jego biografią, misjami kurierskimi w latach 1940-1943 oraz działalnością naukową po II wojnie światowej. Kilkadziesiąt zdjęć Karskiego zamieszczonych na wystawie na pewno przybliży jego sylwetkę.


23.01.2014

ROK OSKARA KOLBERGA

Jak wynika z badań CBOS-u 92% Polaków nie wie kim był i czym zajmował się Oskar Kolberg. Obchodzony w tym roku jubileusz 200. urodzin tego wybitnego etnografa i badacza kultury ludowej ma przyczynić się do poszerzenia wiedzy Polaków na jego temat.
Kolberg jako pierwszy w historii polskiej etnografii zebrał i usystematyzował według regionów rodzimą kulturę ludową. Opisał tam zwyczaje ludowe, sposób życia, mowę, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzykę i tańce. To Kolbergowi zawdzięczamy zachowanie wielu ludowych pieśni, w tym piosenki „Wlazł kotek na płotek”.


2013

23.10.2013

180. ROCZNICA URODZIN ALFREDA NOBLA

21 października minęła 180. rocznica urodzin Alfreda Nobla. Większość z nas zna go jako wynalazcę dynamitu i fundatora Nagrody. Mniej znany jest fakt, że był bardzo zręcznym biznesmen i przedsiębiorcą oraz… dramatopisarzem! W wieku 17 lat Nobel był biegły w szwedzkim, rosyjskim, francuskim, angielskim i niemieckim. Stale też podróżował – Victor Hugo opisał go jako „najbogatszego wagabundę Europy”. Do końca życia (zmarł w 1896 r.) zarejestrował 355 patentów, m.in. wynalazł syntetyczną skórę oraz sztuczny jedwab!
Więcej informacji na naszej wystawie.


25.06.2013

CZTERY PORY ROKU W BIBLIOTECE – LATO

Od kilku dni w naszej Bibliotece jest już lato! Ta najcieplejsza z pór roku zawitała do nas dzięki pracom dzieci z Przedszkola Samorządowego w Brzezince.


20.06.2013

ROK JULIANA TUWIMA

W roku 2013 przypada 60. rocznica śmierci Juliana Tuwima – zmarł 27 XII 1953r. Sejm RP, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłosił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima. Jest to okazja do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. Zapraszamy na naszą wystawę o Julianie Tuwimie!


13.05.2013

BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH

Pod takim hasłem Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W naszej Bibliotece przygotowałyśmy wystawę prac pani Jadwigi Duchnickiej, emerytowanej nauczycielki z Przedszkola w Osieku. Jej twórczość określana jest mianem „bibułkarstwa”, chociaż w swojej pracy wykorzystuje nie tylko bibułę. W rękach Pani Jadwigi powstają kwiaty naturalnej wielkości i miniaturowe bukiety. I właśnie one są prezentowane u nas w Bibliotece: ponad 20 prześlicznych, misternie wykonanych bukietów kwiatowych z róż, stokrotek, bratków, magnolii, chabrów, rumianków, astrów, fiołków i maków – prawie jak żywe!


18.04.2013

CZTERY PORY ROKU W BIBLIOTECE WIOSNA

Wiosna do naszej biblioteki przyszła – jak w całym kraju – troszeczkę spóźniona, ale od razu zrobiło się kolorowo! Tym razem autorami rysunków są dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu.


26.03.2013

WYSTAWA O JANIE MARCINIE SZANCERZE

21 marca minęła 40. rocznica śmierci Jana Marcina Szancera – króla ilustratorów, nazywanego również malarzem dziecięcych marzeń. Był jednym z najwybitniejszych polskich rysowników. Ilustrował głównie książki dla dzieci oraz literaturę klasyczną. Jego prace wyróżniają się niezwykłą wyobraźnią, inwencją i stylem. Udawało mu się połączyć baśniowy, fantastyczny świat z realistyczną kompozycją rysunku. To ilustracje, które bawią i uczą. Zapraszamy na przygotowaną przez nas wystawę poświęconą Szancerowi.


1.02.2013

CZTERY PORY ROKU W BIBLIOTECE

Nawet w tych trudnych warunkach lokalowych, w jakich przyszło nam funkcjonować, jakoś sobie radzimy! Nie tracąc nadziei na poprawę naszego bytu, zorganizowałyśmy – już po raz drugi – wystawę prac najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Nazwałyśmy ją „Cztery pory roku w Bibliotece”.
I tak JESIEŃ zilustrowały dla nas dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu, które gościły u nas 10 października 2012r. na zajęciach związanych ze Świętem Drzewa:

Natomiast ZIMĘ przyniosły do nas dzieci z Przedszkola w Głębowicach. Są to prace zatytułowane „Zima w literaturze dla dzieci”:


1.02.2013

EUROPEJSKI ROK OBYWATELI UNII EUROPEJSKIEJ

W listopadzie 2013 r. przypada dwudziesta rocznica ustanowienia obywatelstwa UE, wprowadzonego Traktatem z Maastricht w 1993 r., dlatego też Komisja Europejska zaproponowała, aby rok 2013 ogłosić Europejskim Rokiem Obywateli. Jest to więc rok poświęcony Wam i Waszym prawom. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, zorganizowanej w związku z tą rocznicą.


2012

9.02.2012

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

Parafrazując słowa Marka Twaina informujemy, że „pogłoski o naszej śmierci były mocno przesadzone” i Biblioteka nadal działa.
Wkroczyliśmy w kolejny rok wystawą prac pani Heleny Knurowskiej. Serdecznie zapraszamy do oglądania Jej akwareli, pasteli oraz obrazów olejnych inspirowanych m.in. dziełami Tadeusza Makowskiego. Gorąco polecamy!


2011

21.11.2011

ANIOŁY

Zapraszamy na anielską wystawę prac emerytowanej nauczycielki Pani Stanisławy Wąsik.


28.09.2011

55 LAT BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W OŚWIĘCIMIU (1956-2011)

Wystawa prac słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy OCK w Oświęcimiu malujących pod kierunkiem Heleny Knurowskiej rozpoczęła obchody jubileuszu 55-lecia naszej Biblioteki. Od 1 września do 15 października w siedzibie Biblioteki można oglądać ponad 20 przepięknych obrazów – m.in. kopii Stanisława Wyspiańskiego, Wojciecha Kossaka, Claude Moneta, Alfonsa Muchy, Edouarda Maneta i Michaiła Niestierowa.

Autorkami prac są panie (od lewej): Elżbieta Kałka, Danuta Berner, Helena Knurowska oraz Maria Micińska.


2.04.2011

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ROMÓW

Z okazji Międzynarodowego Dnia Romów, obchodzonego 8 kwietnia, w Bibliotece zorganizowano wystawę poświęconą romskiej mniejszości narodowej. Można się z niej dowiedzieć, że w Polsce żyje obecnie ok. 20 tys. Romów, a ich praprzodkowie wyszli z Indii przed ponad dziesięcioma wiekami.
Kultura romska kojarzona jest zazwyczaj z muzyką, ale Romowie mają również muzea, teatry, festiwale, wydają czasopisma, ukazują się programy w telewizji poświęcone tematyce romskiej. Zbiory cyganaliów można obejrzeć w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie i Gorzowie Wielkopolskim, w Sądeckim Parku Etnograficznym, a także w siedzibie Stowarzyszenia Romów w Oświęcimiu.


16.02.2011

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Światowy Dzień Kota (17 lutego) obchodzony jest w Polsce od 2006r. z inicjatywy prezesa Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia” (felis – łac. kot) i redaktora naczelnego miesięcznika „KOT” Wojciecha Alberta Kurkowskiego.
W tym roku również w naszej Bibliotece zorganizowałyśmy święto kotów, aby podkreślić ich znaczenie w życiu człowieka.
Na przygotowanej przez nas wystawie można było oglądać „koty w mitologii” (m.in. Bastet) i „koty w malarstwie” (m.in. Leonardo da Vinci, Auguste Renoir, Thomas Gainsborough, Edouard Manet, Thomas Quinn).
Przypomniałyśmy także, że kot jest nie tylko bohaterem bajek dla dzieci, ale występuje również w utworach takich pisarzy jak (m.in.) Victor Hugo, Honoré de Balzac, Charles Baudelaire, Rudyard Kipling, Andrzej Sapkowski, Michaił Bułchakow, czy Lewis Carroll.
Można było się także dowiedzieć różnych ciekawostek o kocie, o jego historii, udomowieniu i zwyczajach, poznać „słynne” koty (np. myszołapa w siedzibie brytyjskiego premiera w Londynie, maskotkę okrętową na niemieckim okręcie liniowym „Bismarck”, czy kota Papieża Benedykta XVI) oraz laureatów tytułu „Kociarz Roku”.
Sporo miejsca poświęciłyśmy również felinoterapii, czyli zastosowaniu kota w terapii osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo. Kot bowiem wspaniale uczy doświadczać otoczenie, motywuje je do cierpliwości i samokontroli. Fizyczny kontakt z kotem (głaskanie, przytulanie) stymuluje organizm człowieka do wytwarzania endorfin, pobudza układ odpornościowy i odpręża.

Obchody Dnia Kota to także dobry czas, aby uwrażliwiać najmłodsze pokolenie Polaków na los bezdomnych i często pokrzywdzonych zwierząt. Zaproszone do naszej Biblioteki dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Oświęcimiu przyniosły swoje prace.
Natomiast starsi Czytelnicy wspomogli Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt na Kamieńcu.


15.01.2011

DNI DIALOGU Z JUDAIZMEM I ISLAMEM

W styczniu w bibliotece można oglądać wystawę pt. „W kręgu Islamu i Judaizmu”. Została zorganizowana w związku z obchodzonym 17 stycznia Dniem Dialogu z Judaizmem i 26 stycznia Dniem Dialogu z Islamem.
Dzień Judaizmu jest inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski. Po raz pierwszy obchodzono go w 1998 roku. Dzień Islamu w Polsce został ustanowiony w 2001 roku przez Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi. Co roku centralne obchody tych dni odbywają się w jednym z polskich miast. Są czasem refleksji, spotkań i modlitwy.
Na wystawie można obejrzeć m.in. książki poświęcone historii, kulturze i tradycji Islamu i Judaizmu, zapoznać się ze świętami żydowskimi i muzułmańskimi, symbolami religijnymi oraz alfabetem hebrajskim i arabskim.
Dużym zainteresowaniem wśród czytelników cieszą się święte księgi: Islamu – Koran i Judaizmu – Talmud. Koran znajduje się w zbiorach naszej Biblioteki, natomiast Talmud Jerozolimski został wypożyczony z Żydowskiego Centrum Edukacyjnego w Oświęcimiu. Dzięki uprzejmości pracowników tej placówki na wystawie znalazło się również żydowskie nakrycie głowy – kipa, znana bardziej jako jarmułka.


 2010

03.09.2010r.

„ELEMENTARZ” FALSKIEGO –
KSIĄŻKA, KTÓRA MILIONOM POLAKÓW OTWORZYŁA OCZY NA ŚWIAT

W 2010 roku mija setna rocznica powstania „Elementarza” Mariana Falskiego – podręcznika, który świetnie znają tysiące dorosłych Polaków. Elementarz ten bowiem przez ponad siedemdziesiąt lat towarzyszył polskim pierwszoklasistom. Od tego czasu powstało wiele nowych książek przeznaczonych do nauki czytania, lecz ta wciąż cieszy się dużą popularnością. Jest nadal w sprzedaży, pomimo że od ponad ćwierćwiecza nie figuruje jako podręcznik. To na nim wychowało się wiele pokoleń obywateli naszego kraju, którzy sentymentalnie powracają do swych pierwszych chwil spędzonych w szkole i do swojego pierwszego podręcznika. Zdanie „Ala ma kota” szybko zostało skrzydlatym słowem, czytelnym dla wszystkich użytkowników języka polskiego, a elementarzowy As stał się niemal synonimem psa. W naturalny sposób te właśnie pierwsze wyrazy i zdania są najwyraźniejszym wspomnieniem dla tych, którzy używali „Elementarza” jako pierwszej czytanki. Książka została wydana po raz pierwszy w roku 1910 w Krakowie pod tytułem: „Nauka czytania i pisania dla dzieci”. Zapoczątkowała unikalną w skali światowej serię elementarzy Mariana Falskiego. Autorem ilustracji do pierwszego wydania był grafik i malarz ze szkoły młodopolskiej Jan Rembowski.

Drugie wydanie „Elementarza” powstało po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i zostało wydane w 1920 roku, już niestety w nie tak okazałej formie jak to pierwsze. W skromnej szacie graficznej z rysunkami Kamila Mackiewicza oraz okładką projektu grafika, malarza i pedagoga warszawskiego Władysława Skoczylasa. Zmienił się również jego tytuł – „Elementarz powiastkowy dla dzieci”.

Popularność tych podręczników oraz doskonałe przyjęcie przez nauczycieli spowodowało, że powstały kolejne wydania tego elementarza przeznaczone dla różnych środowisk. W roku 1922 ukazały się „Elementarz powiastkowy dla młodzieży i dorosłych” oraz „Elementarz powiastkowy dla żołnierzy”. W pierwszych latach powojennych nadal ukazywały się skromnie, czarno-białe wydania „Elementarza”, zróżnicowane środowiskowo na miejskie i wiejskie. Dopiero po pewnym czasie ustalony został format podręcznika. Ilustratorem tych wydań był Tadeusz Gronowski.

W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku „Elementarz” został wydany z kolorową okładką, na której jest grupa siedzących na ławce dzieci. Po kolejnej zmianie ilustratora, którym tym razem został Jerzy Karolak, podręcznik uzyskał znany większości z nas format i okładkę z grupą dzieci siedzących pod drzewem, która to wersja obecnie wznawiana jest w wielu reprintach przez wydawnictwo WSiP.

Ostatnia wersja opracowana przez Mariana Falskiego powstała w 1974 roku. Wydał ją również Państwowy Zakład Wydawnictw Szkolnych, a jej ilustratorem został Janusz Grabiański, nadając „Elementarzowi” bardzo nowoczesną stylistykę.

„Elementarz” w dalszym ciągu służy Polakom, zwłaszcza tym na emigracji. W wielu szkołach polonijnych jest to nadal pierwszy podręcznik do nauki czytania, stoi na straży polskości. Te dwie ostatnie wersje „Elementarza” znajdują się w księgozbiorze Biblioteki, można je wziąć do ręki i pooglądać! Zapraszamy również na wystawę zorganizowaną z okazji setnej rocznicy wydania „Elementarza” Mariana Falskiego.

Źródło: Historia pewnego elementarza – dla dzieci, młodzieży i żołnierzy/ Anna Jakubowicz-Bryx//  ŻYCIE SZKOŁY.- 2010, nr 7, s.26-34


10.02.2010 r.

WYSTAWA „BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE”

9 lutego 2010 r. na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym w Bibliotece Pedagogicznej w Oświęcimiu zorganizowano wystawę poświęconą temu tematowi. Przez cały luty można było dowiedzieć się czegoś o zagrożeniach w Internecie oraz miejscach, gdzie zgłaszać informacje o niebezpiecznych treściach w sieci. Na gazetce ściennej znalazły się porady dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. Czytelnicy mogli wypożyczyć książki poświęcone tematyce Internetu i zagrożeń płynących z sieci.


5.01.2010 r.

WYSTAWA „CHOPIN 2010”

W maju 2008 r. Sejm RP, w związku z 200. rocznicą urodzin artysty, uznając Fryderyka Chopina za twórcę, który odegrał wyjątkową rolę w kształtowaniu naszej świadomości narodowej i w przekonaniu o szczególnym znaczeniu jego dorobku artystycznego dla dziedzictwa narodowego i światowego, ogłosił rok 2010 – Rokiem Fryderyka Chopina. Biblioteka Pedagogiczna postanowiła przyłączyć się do ogólnopolskich uroczystości i w związku z tym przygotowała na wystawce książki poświęcone artyście oraz materiały wizualne.


1.09.2009

WYSTAWA OŚWIĘCIM – NASZE MIASTO

W związku z obchodzonymi we wrześniu 2009 r. Dniami Miasta Oświęcim, Biblioteka Pedagogiczna przygotowała wystawę zatytułowaną „Oświęcim – nasze miasto”. Można było na niej zobaczyć książki o Oświęcimiu i ziemi oświęcimskiej, zdjęcia miasta wykonane przez jedną z bibliotekarek pracujących w Bibliotece oraz gazetkę ścienną poświęconą ponad 800-letniej historii miasta Oświęcim.

Reklamy